Po niemal rocznej przerwie Dzieciaki w Centrum wracają do kina i na warsztaty filmowe. Pierwsze filmowe spotkanie w tym roku kulturalnym odbędzie się 6 listopada o godz. 14.00. Młodzi widzowie na dużym ekranie zobaczą animację ,,Rodzina Addamsów2” ich rodzice natomiast polską komedię ,,To musi być miłość”. Młodzi widzowie wezmą także udział w warsztatach filmowych. Zapisy już ruszyły.

Dzieciaki w Centrum to projekt realizowany przez Koniński Dom Kultury i Kino Centrum od kilku lat. Partnerem tego wydarzenia jest sieć kin Europa Cinemas. Zadaniem projektu jest promocja kina wśród młodego widza.

W sobotę, 6 listopada, młodych widzów i ich opiekunów zapraszamy o godz. 14.00 na animację ,,Rodzina Addamsów2”. Po filmie dzieci w wieku 5-10 lat zapraszamy na warsztaty filmowe i artystyczne prowadzone przez instruktorów KDK. Przypominamy, że liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Dzieci można zapisać na zajęcia od dziś, dzwoniąc pod nr tel: 63/211 31 33 w. 29. Warsztaty są płatne (10 zł) . Dzieci powinny zabrać ze sobą obuwie sportowe i ewentualnie koszulkę na przebranie.

Gdy najmłodsi poznawać będą kulisy powstawania filmów, ich opiekunów zapraszamy na polską komedię ,,To musi być miłość”. Drodzy rodzice, pamiętajcie, że podczas pobytu waszych pociech na warsztatach, powinniście być obecni w obiekcie i mieć włączone telefony komórkowe, na wypadek gdyby kontaktował się z wami instruktor.

Rodzina Addamsów2

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś. (opis dystrybutora)

Reżyseria: Greg Tiernan, Conrad Vernon. Scenariusz: Dan Hernandez, Benji Samit. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Kanada, USA, Wielka Brytania. Premiera: 22 października 2021 (Polska)

Czas trwania: 1h 34min

To musi być miłość

Pełna humoru i wzruszeń komedia romantyczna od producentów „Narzeczonego na niby”! Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr? (opis dystrybutora)

Pełna humoru i wzruszeń komedia romantyczna od producentów „Narzeczonego na Niby”!

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in.: Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak, Anna Smołowik i Rafał Królikowski, Jan Englert i Małgorzata Zajączkowska.

Reżyseria: Michał Rogalski. Scenariusz: Agnieszka Pilaszewska. Gatunek: komedia romantyczna. Produkcja: Polska. Premiera: 5 listopada 2021 (Polska)

Czas trwania: 1h 50 min

Warsztaty filmowe

Pełne przygód i dobrej zabawy spotkanie z instruktorami KDK: Martą Merdzińską, Klaudią Cembrowicz i Dominkiem Karbowskim. Dzieci podczas zajęć sportowych, tanecznych i plastycznych – poznają kulisy powstawania filmów, rolę aktora, scenarzysty czy reżysera. Poprzez zabawę uczą się jak zachować w kinie i jak pomagać innym.

Jedną z części warsztatów są zajęcia sportowe. Warto więc zaopatrzyć pociechy w obuwie sportowe i ewentualnie koszulkę na przebranie.

Bilety:

Warsztaty filmowe – 10 zł – liczba miejsc ograniczona. *Nie obowiązuje zniżka na kartę 3+

Rodzina Addamsów2 – 13 zł. Jeden rodzic lub opiekun dzieci biorących udział w warsztatach wejście darmowe.

To musi być miłość – 13 zł dla rodzica lub opiekuna dziecka biorącego udział w warsztatach

18 zł – bilet normalny

Koniński Dom Kultury