Ponad 300 osób spotkało się w Konińskim Domu Kultury żeby wspólnie rozmawiać na temat zagrożeń. „Zagrożenia XXI wieku” pod taką nazwą odbyła się debata, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu terytorialnego, miejskiej i gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, grono pedagogiczne oraz młodzież. Tematyka nie była przypadkowa.

Chcieliśmy skupić się na problemach, które w naszej ocenie są najbardziej niebezpieczne i najczęściej spotykane wśród młodych ludzi. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, narkotyki i dopalacze oraz uzależnienie od alkoholu – to tematy, które wygłosili wysokiej klasy specjaliści.

Raz jeszcze dziękujemy Pani Anecie Moralewskiej-Bembenek przedstawicielowi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie, Zastępcy Dyrektora WORD Konin Panu Mariuszowi Steńko, Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie oraz członkom wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Koninie. Wierzymy, że takie spotkania przyczynią się do poszerzenia wiedzy oraz naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Komenda Miejska Policji w Koninie