Z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Golinie odbyła się akcja sadzenia drzew. – By uczcić jubileusz OSP postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji #100drzewNa100lat.

Do pracy zaprosiliśmy naszych najmłodszych druhów z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Golinie. Przyszli nam pomagać razem ze swoimi najbliższymi – wyjaśnił Dawid Kałużny, prezes OSP Golina.

Nadleśnictwo Konin przekazało strażakom sadzonki sosny, świerku, dębu, jaworu oraz brzozy. Podczas środowej akcji, drzewka wkopano w kilku miejscach w pobliżu Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci miały dużo frajdy w trakcie wspólnej pracy ze strażakami.

Obiecały, że będą dbać o własnoręcznie zasadzone rośliny. Kolejne sadzonki trafiły do innych podstawówek w gminie takich jak Kawnice, Radolina i Przyjma. – W sumie otrzymaliśmy 100 drzewek, więc akcja będzie zrealizowana w 100 procentach. Cieszymy się, że udało się zachęcić dzieci do udziału w tym przedsięwzięciu zwłaszcza, że nasza Dziecięca Drużyna Pożarnicza istnieje dopiero od kilku tygodni.

Chcieliśmy w ten sposób nie tylko uczcić jubileusz ochotniczych straży pożarnych, ale zrobić coś dobrego dla naszej planety – dodał Dawid Kałużny.

Druhowie z OSP Golina podkreślają, że akcję udało się zorganizować dzięki współpracy z Mirosławem Durczyńskim, burmistrzem Goliny, a także z Golińską Spółdzielnią Socjalną Aktywni Razem, Nadleśnictwem Konin oraz dzięki włodarzom gminnych podstawówek.

𝗞𝗦𝗥𝗚 – Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie