Nie tylko Poznań – Wspólnymi działaniami chcemy wzmacniać potencjał Wielkopolski – zapowiedział przewodniczący Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie.

Zapewnienie to, poparte argumentami, padło w leszczyńskiej PWSZ podczas 23. uroczystej inauguracji roku akademickiego, która była zarazem trzecią wspólną inauguracją związku.

Rektor Artur Zimny, który w tym roku akademickim przewodniczy związkowi przedstawił najważniejsze plany na najbliższy rok. To przede wszystkim wydanie wspólnego informatora edukacyjnego. – Chcemy podkreślić, że wielkopolskie szkolnictwo wyższe nie ogranicza się tylko do Poznania. Można bowiem zdobyć wyższe wykształcenie – szczególnie cenne, bo praktyczne – w Gnieźnie, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile – podkreślił. – Będziemy również zachęcali naszych studentów do wymiany w ramach programu „Pomost”, który umożliwia studiowanie przez semestr w wybranej uczelni tworzącej nasz związek – dodał.

Związek Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych powołano w 2018 roku. Tworzą go PSW Gniezno, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie, Akademia Kaliska, PUSS w Pile.

Zdjęcia: PWSZ – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie