„Codzienność mieszkańców DPS w Ślesinie zatrzymana w kadrze”, to tytuł wystawy fotograficznej dokumentującej życie podopiecznych placówki.  Będzie można ją obejrzeć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie od 20 października do 2 listopada br.

Ekspozycję przygotowali terapeuci zajęciowi pracujący w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Składa się na nią osiemdziesiąt zdjęć ich autorstwa, przedstawiających mieszkańców Domu w codziennych sytuacjach. Fotografie zostały wykonane w różnym czasie i przedstawiają podopiecznych podczas zajęć terapeutycznych, imprez okolicznościowych, wyjazdów, wycieczek, a także występów teatralnych z ich udziałem.

– Zorganizowana przez nas wystawa jest próbą pokazania osób z niepełnosprawnością intelektualną, których codzienność wyznacza specyfika miejsca, w którym mieszkają. Bohaterami zdjęć są nasi podopieczni, a zatrzymane w kadrze wydarzenia i sytuacje obrazują różne formy ich aktywności służące ograniczeniu deficytów i przejawów niedostosowania społecznego. Cieszę się, że udało nam się przygotować tak wyjątkową ekspozycję. Wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających w najbliższą środę. Z wielu względów warto ją zobaczyć – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Marta J. Bagrowska

Powiatowy rzecznik prasowy