Jak co miesiąc odwiedzamy budowy Miejskiego TBS Sp. z o.o. w Koninie.

Pamiętacie dworzec i zaplecze PKS-u ? Teraz zamiast placu technicznego PKS-u, powstają przepiękne, jasne i nowoczesne mieszkania. Pięknieje nam Starówka.

Pierwsi mieszkańcy powinni móc zamieszkać w nowych budynkach na początku 2022 r.

Obecnie trwają prace montażowe w zakresie instalacji wewnętrznych, ścian działowych. Nam szczególnie podobają się elewacje, w które „ubrane” są budynki. Swietnie dobrane, podkreślają charakter i ducha tego miejsca.

Na terenie inwestycji powstanie 100 lokali mieszkalnych wykończonych w standardzie wymaganym przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielił kredytu.

Zagospodarowanie związane z budową przedmiotowych budynków zakończy rewitalizację tego kwartału konińskiej Starówki.

fot. Głos Koniński

Zajrzyjmy teraz na budowę pomiędzy ulicami Szpitalną, Jaspisową i Piłsudskiego.

Tam właśnie powstaje nowoczesny, piękny i słoneczny blok. Na 2022 rok zaplanowano powstanie pierwszego budynku, który zawierać będzie 40 mieszkań własnościowych dwu- i trzypokojowych o metrażu 38-65m² oddanych w stanie deweloperskim.

Każde mieszkanie będzie zawierało balkon lub loggie. Będzie to 5-kondygnacyjny, podpiwniczony budynek zbudowany bez barier architektonicznych i wyposażony w nowoczesne windy.

W podpiwniczeniu będą znajdować się garaże i komórki lokatorskie oraz pomieszczenie do przechowywania wózków i rowerów. Budynek zaprojektowano z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dzięki czemu będzie spełniał oczekiwania rynku mieszkaniowego.

Wizualizacje znajdziecie pod linkiem https://www.konin.pl/mtbs/wizualizacja.php

Fot. Głos Koniński