Spotkania i rozmowy z twórcami polskich filmów, to kolejne wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Przeglądowi Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. W tym roku odwiedzą nas reżyserzy, aktorzy oraz scenarzysta. 30. PPFF DEBIUTY odbędzie się w Kinie Centrum od 17 do 21 listopada. Otworzy go koncert jazzowy w wykonaniu Ziółek Kwartet Zespół. Zakończy natomiast Dzień Kina Europejskiego.


Widzów zapraszamy na spotkania z debiutującymi reżyserami: Iwoną Siekierzyńska, reżyserką filmu ,,Amatorzy”. Spotkanie odbędzie się 18 listopada, po seansie filmu o godz. 10.00; Tomaszem Jurkiewiczem, reżyserem filmu ,,Każdy ma swoje lato”. Spotkanie odbędzie się 19 listopada, po seansie filmu o godz. 11.00oraz Maciejem Barczewskim, reżyserem filmu ,,Mistrz”. Spotkanie z reżyserem ,,Mistrza” odbędzie się 20 listopada, po seansie filmu o godz. 17.30. DEBIUTY będą także okazją do spotkania się z Cyprianem T. Olenckim, reżyserem filmu ,,Furioza”. Towarzyszyć mu będą aktorzy: Szymon Bobrowski i Mateusz Banasiuk. Na to spotkanie zapraszamy tuż po seansie filmu18 listopada o godz. 19.00. Konin odwiedzi również scenarzysta Łukasz M. Maciejewski, autor scenariusza filmu ,,Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Łukasz M. Maciejewski to scenarzysta młodego pokolenia, mający już w swoim dorobku znakomite dzieła. Współautor scenariusza debiutu fabularnego Marcina Koszałki „Czerwony pająk”. Autor scenariusza filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w reżyserii Mateusza Rakowicza oraz „Braty” Marcina Filipowicza. Główny scenarzysta serialu „Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha i w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Na spotkanie z Łukaszem M. Maciejewskim zapraszamy 19 listopada, po seansie filmu ,,Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” o godz. 17.30.

Bogaty w spotkania z twórcami filmów będzie także Dzień Kina Europejskiego. 21 listopada zapraszamy na spotkanie z polską ekipą holenderskiego filmu ,,Lekki jak piórko” w reżyserii Rosanne Pel oraz na spotkanie z reżyserem i bohaterami filmu ,,Alternatywa bez adresu”. Z widzami spotkają się reżyser Zdzisław Siwiki oraz artyści Joanna Gogulska i Sebastian Kamionka.

Szczegóły projekcji filmów oraz spotkań z twórcami znajdziecie na stronie: DEBIUTY 2021