Jeśli zastanawiacie się jak wygląda pobyt w Koninie naszych wyjątkowych gości z Cypru – tancerek Avgoustiny Triarou i Marii Chrysostomou to informujemy, że jest intensywnie, tanecznie i twórczo. Dziewczyny obserwują i prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży z zespołu Top Dance MDK Konin, a także same w nich uczestniczą. Wymiana doświadczeń pedagogicznych i choreograficznych to tylko jeden z wielu walorów tego pobytu. W czasie wolnym od zajęć przygotowują swoją etiudę, a weekendy spędzają ponownie na sali tanecznej MDK-u, odbywając regularne próby z Konińskim Teatrem Tańca do zaplanowanych wydarzeń.

Oprócz tego dużo zwiedzają Konin i okolice, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta, a także uczą się naszego języka. I jak same mówią „czas zdecydowanie ucieka za szybko”.

Tancerki przyjechały do Konina w ramach programu Erasmus +, którego celem jest wspieranie międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Obie są absolwentkami kierunku Taniec na Uniwersytecie w Nikozji i tancerkami Kalla Dancing Studio.