Spotkanie z Młodzieżową Radą Gminy Szydłowo.

W ramach wymiany doświadczeń do Konina przybyła Młodzieżowa Rada Gminy Szydłowa, odwiedzając konińską Młodzieżową Radę. Spotkanie potrwało kilka godzin a rozpoczęło się w ratuszu od zapoznania się. Wśród przybyłych gości nie zabrakło wójta gminy Szydłowa Pana Tobiasza Wiesiołka.

Młodzi dyskutowali o wsparciu samorządów w ich działalności, usprawnień dotyczących funkcjonowania młodzieżowych rad jak i współpracy pomiędzy samymi radnymi juniorami. Dyskusjom i pytaniom nie byłoby końca gdyby nie kolejny punkt spotkania, czyli spacer po Starówce, a przy tym odwiedzenie najstarszego liceum w mieście – I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Pani dyrektor Elżbieta Świder z przyjemnością oprowadziła gości po nowo wyremontowanym piętrze wraz z nowoczesną artystyczną strefą chilloutu. Dalej odwiedziliśmy Restart Lab będącego oazą dla młodych, pragnących zrelaksować się, odpocząć czy posilić. Wisienką na torcie był wspólny posiłek w restauracji PepeNero.

Mamy nadzieję, że tego typu wizyty będą się powtarzać, ponieważ spotkania z innymi „radnymi juniorami” to prawdziwe zaplecze inspiracji do nowych działań oraz uczymy się współpracy międzygminnej.- podsumowała spotkanie Olga Gradecka wice przewodnicząca Młodzieżowej rady Miasta Konina i jednocześnie uczennica I LO w Koninie- Jednocześnie jest to idealna okazja by pokazać nasze miasto oraz nasze młodzieżowe rozwiązania.