Uwaga ! W sieci pojawiła się nowa etiuda Konińskiego Teatru Tańca – Konin Dance Theatre „RozumieNIE”, która jest efektem współpracy międzynarodowej wymiany tanecznej z Cyprem !

Więcej szczegółowych informacji :

„RozumieNIE”

Choreografia: Weronika Skórzewska i tancerze

Muzyka: Piotrek Winiarski

Reżyseria światła: Rafał Piotrowski

Tańczą i współtworzą: Katarzyna Łapaj, Kinga Furmaniak, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Weronika Skórzewska, Maria Chrysostomou, Avgoustina Triarou

Zdjęcia i montaż: KD Studio

„RozumieNIE” skupia się wokół popularności i pojmowania języka migowego. Kto może czuć się bardziej zagubiony – ten kto mówi językiem migowym, czy może ten kto jest odbiorcą, a tego języka nie rozumie?

Etiuda „RozumieNIE” to działanie ruchowe zainspirowane gestami języka migowego i utrzymane w technikach tańca współczesnego. W procesie twórczym tancerze najpierw nauczyli się niedługiej frazy w języku migowym, a następnie poddali ją indywidualnym wariacjom. Cała warstwa ruchowa jest więc pochodną gestów języka migowego.

Etiuda choreograficzna „RozumieNIE” została stworzona na Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez AWF Poznań – Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, który trwa od 10 do 17 listopada 2021r. Zachęcamy do śledzenia pozostałych festiwalowych działań !

Jednocześnie „RozumieNIE” jest jednym z efektów międzynarodowej współpracy z naszymi goścmi z Cypru – Marią i Avgoustiną.

Link do etiudy – https://www.youtube.com/watch?v=7Y1yYop6cFM