Tomek Kamiński „zaplątany w listopad” w morzysławskim kościele

W ostatnią niedzielę miesiąca, 28 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu w „Recitalu zaplątanym w listopad” wystąpi współtwórca zespołu Nocna Zmiana Bluesa Tomek Kamiński.

Zaproszony przez organizatorów gość projektu „Trzeźwienie przez kulturę” to wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem. 

Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach, jednocześnie tworzy muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.
Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli.

Jego pierwsze dwie płyty – „Małe miłości” i „Anioły do mnie wysyłaj” – stały się prawdziwymi przebojami rynku muzycznego! Utwór „Ty tylko mnie poprowadź” śpiewały schole, zespoły oazowe, soliści i chóry wszelkiej maści… Po tym niewątpliwym sukcesie rynkowym przyszedł czas na płytę autorską „Jaśmin”, która w warstwie muzycznej była powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej oraz kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich.


W 2007 roku Tomasz Kamiński napisał słowa i muzykę do koncertu zatytułowanego Muzyczne listy do Młodych, podczas którego zaśpiewał swoje pieśni z Grażyną Łobaszewską przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej i chóru. Kolejna płyta to „JESZUA BEN ADONAI”, a w 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Kamiński z zaprzyjaźnionymi wykonawcamisceny chrześcijańskiej wydaje płytę „DOBRO NIESKOŃCZONE”, poświęconą osobie ks. Jerzego.
Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu „Mahutny Boża” w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech, koncertował także w USA i w Kanadzie. Tomek gra bardzo wiele koncertów i wszędzie przyjmowany jest ogromnym entuzjazmem!

Do Konina przyjedzie z „Recitalem zaplatanym w listopad”, podczas którego usłyszymy zarówno jego stare i nowe kompozycje, które oplecie w jesienne, nostalgiczne nuty…

Koncert współfinansowany jest przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha przy współpracy z KdK. Organizatorami są proboszcz parafii św. Wojciecha, tygodnik „Adalbertus” i duszpasterstwo trzeźwości diecezji włocławskiej.

Anna Wysocka