Czwartoklasistka Julia Urbaniak ze Szkoły Podstawowej nr 8, uczennica ósmej klasy również z „ósemki” – Klara Matczak oraz Liwia Kasprzak z II LO reprezentująca koniński Młodzieżowy Dom Kultury – zostali Recytatorami Jesieni 2021.

W piątkowe przedpołudnie 26 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury zakończyła się druga część konkursu pod nazwą „40.Jesienne Spotkania Recytatorów”.

Tym razem recytatorzy wzięli na warsztat teksty prozatorskie (recytacja poezji miała miejsce w październiku). Te dwa konkursy zadecydowały, kto w tym roku zdobył tytuł Recytatora Jesieni.

Prezentowane utwory były bardzo różnorodne, na ogół dobrze zredagowane i dobrze dobrane do wieku i osobowości recytatora.

W kategorii klas 4-6 najlepsza okazała się Olga Powietrzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 7. Na miejscu drugim znalazła się Julia Urbaniak z „ósemki”, zaś na trzecim Magdalena Szymańska również z „siódemki” i Gabriela Grzeszczak z „piętnastki”. Czwarte miejsce zajął Borys Rudyj z SP 11, a na piątym miejscu uplasowali się: Jagoda Sznajder z „ósemki” i Borys Piątkowski z „piętnastki”.

W kategorii klas 7-8 bezapelacyjnie najlepsza była Klara Matczak ze Szkoły Podstawowej nr 8. Na miejscu trzecim znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3: Antonina Waliszewska i Wiktor Szałek.W kategorii szkół ponadpodstawowych mieliśmy dwoje zwycięzców. Byli to Liwia Kasprzak i Maciej Rogala.

Oboje są uczniami II LO, a reprezentowali Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Również dwie recytatorki znalazły się na miejscu drugim – Natalia Radke z II LO i Monika Wysokowicz z I LO reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

A miejsce trzeci Jury przyznało Ewie Szczepankiewicz z II LO.Po zsumowaniu osiągnięć z konkursu recytacji poezji oraz konkursu recytacji prozy Recytatorami Jesieni w swoich kategoriach wiekowych zostały: Julia Urbaniak, Klara Matczak i Liwia Kasprzak. Przyznano również równorzędne wyróżnienia.

W kategorii klas 4-6 otrzymali je: Olga Powietrzyńska, Magdalena Szymańska i Borys Rudyj.

Na uwagę zasługuje fakt, że najlepsi recytatorzy w tej kategorii wiekowej to czwartoklasiści, a więc ich przygoda z recytacją dopiero się zaczyna.W kategorii klas 7-8 były dwa wyróżnienia.

Otrzymali je Antonina Waliszewska i Wiktor Szałek.

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie