W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy rękodzieła Bożonarodzeniowego, wykonanej przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie przy współpracy z pracownikami ośrodka. Wszystkie prace zostały wykonane z ogromną pasją i miłością oraz wielkim zaangażowaniem w pracowni plastycznej i stolarskiej, wykorzystując szeroki asortyment materiałów, dostarczonych przez przyjaciół DPS-u.

W uroczystości udział wziął Pan Stanisław Bielik Starosta Powiatu Konińskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia wystawy.

Gościliśmy również Pana Andrzeja Prętnickiego Radnego Rady Miejskiej w Sompolnie, Pana Marka Jeglińskiego Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie, Panią Ewę Kominkiewicz Kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sompolnie, Pana Artura Kowalskiego Kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Sompolnie, Panią Emilię Gemziak-Ryskę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie wraz z młodzieżą.

Na uroczystości gościliśmy również przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie oraz artystów którzy stworzyli piękne prace stanowiące wystawę.

Wystaw z możliwością zakupu prac, będzie dostępna w bibliotece do 10 grudnia w godzinach otwarcia.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie