W ostatnim czasie radni Młodzieżowej Rady Miasta Konina zdecydowali się na napisanie wniosku i zdobyli grant fundacji im. Stefana Batorego z Funduszu Klimatycznego, który zdecydowali się przeznaczyć na wydarzenie klimatyczne dla dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Obecna sytuacja klimatyczna jest poważna, a pierwszym krokiem w zatrzymaniu kryzysu klimatycznego jest edukacja młodego pokolenia- mówi Zofia Wójcik Radna Młodzieżowej Rady Miasta Konina i pomysłodawczyni wygranego grantu. Już 21 grudnia o godz. 9:00 zapraszamy do kina Oskard w gdzie odbędzie się projekcja filmu „Można panikować” połączona z dyskusją z zaproszonymi gośćmi – ekspertami klimatycznymi.

Film ten opowiada o życiu prof. dr. hab. Szymona Malinowskiego – profesora geofizyki, fizyka atmosfery i dyrektora Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim, który przestrzega przez niewyobrażalnymi skutkami zmian klimatycznych i przedstawia je z nieoczywistego punktu widzenia. Wydarzenia to jest kierowane do wszystkich uczniów konińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych zainteresowanych ekologią oraz przyszłością naszej planety.

Młodzieżowa Rada Miasta Konina