KONIN w programie  „Green City” InPostu

Czysta i nowoczesna przestrzeń dla mieszkańców

W ramach programu „Green City” po 16 największych polskich miastach InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Kolejnym partnerem został Konin. Przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu, program wspiera rozwój miast zgodnie z ideą „Smart City”.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii InPost, która obejmuje szeroki zakres inicjatyw ekologicznych między innymi sukcesywną wymianę w Miastach Partnerskich floty dostawczej na samochody elektryczne. W Program wpisane są również przedsięwzięcia takie, jak zainstalowanie czujników powietrza, nasadzenie roślinności oczyszczającej powietrze a także wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

Jesteśmy dumni, że Konin dołączył do grona partnerów Programu „Green City”. Wizję naszej współpracy i rozwoju InPostu opieramy przede wszystkim na poprawie jakości życia. Chcemy działać także na rzecz lokalnych społeczności, zapewniając im coraz lepsze i wygodniejsze usługi. W tym obszarze kluczowa jest dla nas współpraca z samorządami. Wiemy, że razem możemy skuteczniej dbać o środowisko i ograniczyć ślad węglowywyjaśnia Michał Lis, Dyrektor sprzedaży krajowej InPost.

Jak zapewnia prezydent Konina Piotr Korytkowski: Miasto Konin wszystkie proekologiczne inicjatywy przyjmuje z otwartością i będzie pomagało im się rozwijać. Cieszymy się, że lider branży logistycznej czuje się odpowiedzialny za stan środowiska i że w tym zakresie nasze drogi się połączyły. My też bowiem, zgodnie z wolą mieszkańców, chcemy być miastem ekologicznym.

Oprócz Konina w Programie „Green City” są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław.

15 grudnia do Programu „Green City” dołączą również Pabianice, Nowy Sącz oraz Tarnobrzeg.

* * * 

InPost S.A („InPost”) to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów® w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 milionów przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów®, współpracując z ponad 26000 e-sprzedawców. Strategicznie umiejscowiony w szybko rozwijającym się ekosystemie e-commerce, korzysta ze sprzyjających trendów rynkowych – co pozwala na szybkie wdrażanie nowych maszyn. Paczkomaty® InPost zapewniają konsumentom tańszą, elastyczną, wygodną, przyjazną dla środowiska i bezdotykową opcję dostawy. Dzięki temu InPost tworzy najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostaw dla handlu elektronicznego – dostawa do Paczkomatów® redukuje emisję CO2 o dwie trzecie w porównaniu z dostawami kurierskimi na obszarach miejskich i aż o 90% na obszarach wiejskich. Ponadto pozwala na zmniejszenie zatorów komunikacyjnych, a także zapewnienie wygodniejszego rozwiązania w zakresie dostarczania paczek konsumentom w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i bez konieczności oczekiwania na przesyłkę w domu. Wysoce wydajna infrastruktura IT i szybkie wdrażanie nowych technologii stanowią podstawę działalności i rozwoju InPost. Aplikacja mobilna InPost „InPost Mobile” to jedna z najpopularniejszych aplikacji z blisko 7 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 InPost z sukcesem zadebiutował na giełdzie EURONEXT Amsterdam. 

Więcej informacji na: www.inpost.pl