III edycja konkursu Bożonarodzeniowego rozstrzygnięta

Boże Narodzenie oraz czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku.

W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, szopki bożonarodzeniowe i wiele innych ozdób.

Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci w celu czerpania z bogatych rodzimych tradycji, pogłębieniu wiedzy na temat symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijaniu zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy, po raz trzeci zorganizowaliśmy konkurs literacko-plastyczny pt. „Tradycyjne Boże Narodzenie w moim domu”.

Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy plastycznej w formie opowiadania rysunkowego w I i II grupie wiekowej, natomiast dla III grypy regulamin przewidywał zamieszczenie tekstu: wiersza lub prozy. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, a także ciekawą techniką wykonania.

Jury konkursu miało trudne zadanie… Bowiem wszystkie prace są piękne i każda z nich zasługuje na nagrodę. Najpiękniejsze prace ogłoszono 15 grudnia na uroczystym spotkaniu z laureatami. Otrzymane prace przybliżyły nam tradycje kultywowane w rodzinnym domu oraz wartości, które warto pielęgnować. Serdeczne podziękowania składamy panu Romanowi Bednarkowi burmistrzowi Sompolna za wspólną organizację konkursu i spotkanie.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy wykonaniu prac .

Zacytuję autora książeczki nagrodzonego w poprzedniej edycji, przesłanie, które jest warte zapamiętania…„Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o miłości. Żeby w przyszłym roku było więcej szczęścia i radości”.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do oglądania prac prezentowanych na wystawie.

Katartna Janicka, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie