Taneczne mistrzostwo świata dla Konina!

Okazuje się, że region koniński to kopalnia, niesamowitych talentów artystycznych! W ubiegłym tygodniu w czeskim Libercu odbyły się Mistrzostwa Świata tanecznej federacji WADF. Młodzi tancerze z całego świata walczyli tam o najwyższe laury w swoich kategoriach tanecznych.

Wśród uczestników znalazła się także mieszkanka naszego regionu, Michalina Rybacka, która podczas tegorocznych zawodów zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza świata WADF, w aż dwóch kategoriach: Contemporary Ballet Solo Junior 1 Jazz Dance Solo Junior 1 Michalina Rybacka to uczennica Szkoły Podstawowej nr. 9 w Koninie.

Swoją karierę taneczną rozpoczęła w wieku 3 lat w Młodzieżowym Domu Kultury i aż trudno uwierzyć, że w ciągu 10 kolejnych osiągnęła mistrzowski poziom swoich tanecznych umiejętności.

Jak sama mówi ta droga to mnóstwo przyjemności ale również ciężkiej pracy, wyrzeczeń i kontuzji. Pomimo tak młodego wieku nie sposób nie zauważyć, że to wszystko ukształtowało ją nie tylko na wspaniałą tancerkę ale także na niesamowitego młodego człowieka.

Michalina to z całą pewnością artystyczna dusza. Taniec, śpiew i malarstwo to pasje stale towarzyszące jej w codziennym życiu. Jak się okazuje pomimo licznych artystycznych zajęć stąpa ona twardo po ziemi, realizując z powodzeniem swój plan na życie również w kwestii edukacji. I przyznam, że to co zaskakuje najbardziej to pokora i skromność, które pomimo tak dużych sukcesów aż biją od Michaliny.

Gdyby nie powszechność informacji dostępnych w Internecie to pewnie ta niesamowita wiadomość wielu z nas by umknęła, a trudno się nie zgodzić, że na takie właśnie wiadomości czekamy!

Życzymy naszej mistrzyni dalszych sukcesów i obiecujemy, że będziemy uważnie śledzić jej dalszą karierę, która już teraz zapowiada się imponująco!

Konin-Arte