Ralph Kaminski wystąpi w Konińskim Domu Kultury. W Koninie zaprezentuje ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam. Na koncert ,,KORA” zapraszamy 26 lutego. Bilety już w sprzedaży.

Ralph sięgnął po twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez własny filtr. „KORA” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości, a wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów. W Koninie usłyszymy takie utwory jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”. Jak mówi artysta, to pierwszy projekt, w którym sięgnął po repertuar innego artysty.

Inspiracją powstania albumu „Kora” był recital o tym samym tytule, zaprezentowany przez Ralpha Kaminskiego, w czerwcu 2021, podczas finałowego koncertu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studio, towarzyszyli artyście znakomici muzycy: Bartłomiej Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale.

W wywiadzie dla empik.com Ralph Kaminski, tak mówił o projekcie:

,,Nazywam to pomostem. Między tym co robiłem wcześniej a moim kolejnym, solowym albumem. „Kora” miała być początkowo jednorazowym wydarzeniem w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowaliśmy nad spektaklem, ale okazało się, że przy okazji, wspólnie z tymi wspaniałymi muzykami, stworzyliśmy niesamowite, nowe wersje piosenek Kory i zespołu Maanam. Nam się one ogromnie podobały i stwierdziliśmy, że warto je pokazać szerszej publiczności. I tak, z materiału, który miał być w założeniu tylko ciekawostką, zrodził się ogromny projekt.”

Przypomnijmy, koncert ,,KORA” w wykonaniu Ralpha Kaminskiego odbędzie się w Konińskim Domu Kultury 26 lutego 2022 roku. Bilety w cenie 129 i 149 zł do kupienia w kasie KDK.