Wystawa prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

/plakat, rysunek, malarstwo, rzeźba i multimedia/

Plakat, rysunek, malarstwo, rzeźba i prezentacje multimedialne – zakres zadań edukacyjnych, z jakimi mierzą się uczniowie szkoły artystycznej jest bardzo szeroki. Możemy się o tym przekonać, oglądając wystawę prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, na którą szkoła zaprasza razem z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Różnorodna ekspozycja autorstwa młodych i utalentowanych twórców zaprezentowana zostanie od 14 stycznia (piątek) aż w trzech lokalizacjach: w CKiS przy ul. Okólnej, DK Oskard i Galerii Wieża Ciśnień. Tego dnia widzów zapraszamy od godziny 18:00 do 20.00.

Finisaż odbędzie się 4 lutego o g. 18:00 w Wieży Ciśnień.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace uczniów, którzy kształcą się na profilu projektowanie graficzne. Plakaty o różnorodnej tematyce uzmysłowią nam, jak ważna jest ich kulturotwórcza i społeczna rola.

Pokazane zostaną również działania multimedialne, które szczególnie w ostatnim czasie są mocno osadzone w przestrzeni sztuk wizualnych.

Podziwiać będzie można także rysunki, malarstwo i rzeźbę uczniów biorących udział w obowiązkowych ogólnopolskich przeglądach klas III, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Większość autorów prezentowanych prac to stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Warto też zwrócić uwagę na ciekawą pracę dyplomową rozszerzoną o ekspresyjną i artystycznie sugestywną pracę rzeźbiarską.

Wystawa dostępna od 14 stycznia, od g. 18:00 w 3 lokalizacjach:

malarstwo/rysunek

CKiS ul. Okólna 47a

plakat

CKiS DK Oskard – Al. 1 Maja 7a

rzeźba/multimedia

Galeria CKiS Wieża Ciśnień – ul. Kolejowa 1a

Finisaż 4 lutego 2022 r., g. 18.00, Galeria Wieża Ciśnień