„POLSKA-KONTEKSTY 2022” – Konin 2022

Jaki jest obraz współczesnej Polski? Jak wygląda nasza społeczno-kulturowa rzeczywistość? Mamy nadzieję, że wspólnie znajdziemy odpowiedzi na te pytania. A poszukamy ich… na Waszych zdjęciach! Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „POLSKA – KONTEKSTY” – Konin 2022.

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób pełnoletnich – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Czekamy na Wasze zdjęcia o charakterze dokumentalnym lub reportażowym, przedstawiające osoby, miejsca lub zdarzenia (prosimy nie przysyłać zdjęć przyrodniczych).

Fotografie mówiące o szeroko rozumianej kondycji naszego kraju muszą być zrealizowane na terenie Polski między 1 stycznia 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. Zdjęcia mogą być wykonane dowolną techniką fotograficzną. Każdy uczestnik może przedstawić do konkursu maksymalnie trzy prace. Jako pracę rozumie się zarówno zdjęcia pojedyncze, jak i zestawy. Zestaw może zawierać do 6 zdjęć. Za zgłoszenie zdjęć do konkursu organizatorzy pobierają wpisowe w kwocie 40 zł. W ramach opłaty uczestnik otrzyma pokonkursowy katalog.

Nadesłane prace oceni jury powołane przez organizatorów, w którego składzie znajdą się uznani polscy fotografowie. Jury oceniać będzie umiejętność kształtowania obrazu fotograficznego, wartość informacyjną zdjęć, zgodność z tematem konkursu, walory techniczne prac oraz indywidualizm spojrzenia na rzeczywistość. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody finansowe. Łączna pula nagród wynosi 6000 zł.

Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do Domu Kultury Oskard (Aleje 1 Maja 7a, 62-510 Konin) do 4 lutego 2022 r.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród, dyplomów oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpią podczas uroczystej gali, 26 marca 2022 r. w CKiS – DK Oskard.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne na naszej internetowej: ckis.konin.pl. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich pasjonatów fotografii, mających w sobie gen reportażysty bądź dokumentalisty.

Szczegółowych informacji nt. konkursu udziela:

Renata Rudowicz – specjalista ds. programowych

r.rudowicz@ckis.konin.pl

tel. 63 274 66 03