12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Koninie odbył się  IX Szkolny konkurs fryzjerski „Złote nożyczki”. Motywem przewodnim była „Awangarda na co dzień”.

Konkurs wpisał się już na stałe w tradycję szkoły a odbywa się w dwóch pracowniach, będących w pełni wyposażonymi salonami fryzjerskimi. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 9 uczennic kształcących się w zawodzie Technik usług fryzjerskich oraz fryzjer w Branżowej Szkole I stopnia.

Na wykonanie zadania uczennice miały 120 minut. Ocenie końcowej podlegała nie tylko zgodność fryzury z tematem, ale również strój oraz makijaż. Oceny dokonywały nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich – pani Beata Goławska, pani Magdalena Kurzyńska, pani Aneta Nowak oraz gościnnie pani Dyrektor ZST Edyta Truszkowska jak również po jednym głosie oddawały uczestniczki konkursu w myśl zasady „Jeżeli nie TY to kto?”.

Laureatką konkursu i zdobywczynią „Złotych Nożyczek 2022” została Aleksandra Witczak z klasy II Technik usług fryzjerskich. II miejsce zdobyła Karolina Kubiak z klasy III Technik usług fryzjerskich (3 TF) a miejsce III zajęła Monika Nawrot z klasy IV Technik usług fryzjerskich (4TZ). Wyróżniona została Natalia Kałużna z klasy IV TZ – Technik usług fryzjerskich. 

Dla uczestników konkursu to nie tylko rywalizacja ale przede wszystkim sprawdzian umiejętności praktycznych. Celem konkursu m.in. było wyłonienie najlepszych uczniów w zawodzie, którzy reprezentować będą szkołę w kolejnym etapie konkursu tj. VII Międzyszkolnym konkursie fryzjerskim „Złote nożyczki”, który odbędzie się w ZST 25 kwietnia.