Konsekwentnie realizujemy nasz program – w Koninie powstaje Dom Seniora 🏘🏗

Wczoraj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę. Inwestycja prowadzona przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Koninie funkcjonuje pod nazwą „Dom Seniora w Koninie”, na dziś koszt budowy to 20 mln zł a źródłem finansowania jest Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wykonawca to DEMOCO-Poland Sp. z o.o. Budynek został zaprojektowany w formie dwóch przenikających się prostopadłościanów (cztero- i sześciokondygnacyjnego) z jedną klatką schodową, niepodpiwniczony, mieszczący na parterze pomieszczenia do użytku wspólnego o powierzchni 532,27 m² oraz na piętrach 32 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 1519,04 m².

Obiekt został zaprojektowany bez barier architektonicznych, a dostęp do wyższych kondygnacji zapewniają dwie windy przystosowane do obsługi przez osoby z niesprawnościami.

Obiekt wyposażony będzie w energooszczędne oświetlenie, podświetlenie elewacji oraz monitoring wizyjny.

Teren przynależny jest terenem częściowo ogrodzonym, w ramach którego znajdą się: obiekty małej architektury, nasadzenia drzew i krzewów oraz trawniki, alejki spacerowe, siłownia zewnętrzna, wiata rowerowa, wiata grillowa, altana, dwa podziemne i jeden naziemny zbiornik do retencjonowania wody deszczowej.

Poza wygrodzeniem znajdzie się parking zewnętrzny (wjazd chroniony szlabanem), podziemne zbiorniki do czasowego gromadzenia odpadów stałych, elementy małej architektury i zieleń oraz podziemny zbiornik przeciwpożarowy.

Konin. Tu płynie energia