Sukces rolników z powiatu konińskiego w Konkursie „Wielkopolski Rolnik Roku”.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził najlepszych rolników z Regionu. Dziesięciu najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy otrzymało statuetki Siewcy, nagrody finansowe i pamiątkowe dyplomy. W gronie laureatów nie zabrakło rolników z powiatu konińskiego. XXI edycja Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” zakończyła się sukcesem dla Krystyny i Piotra Mizernych z Nowego Czarnkowa w gminie Kramsk.

Celem trwającego od ponad 20 lat konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa. W dotychczasowych edycjach, na 1300 rolników biorących w nim udział, statuetką nagrodzono 195 – wyróżniających się wysokim poziomem produkcji rolniczej, stosowaniem nowoczesnych technologii oraz dobrą organizacją pracy i estetyką gospodarstw.

W tym roku do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” pretendowało 45 gospodarzy z całego województwa. W gronie 20 nominowanych do nagrody znaleźli się także rolnicy
z powiatu konińskiego: Maria i Sebastian Staszakowie z Biskupic w gminie Grodziec, Ilona i Marek Michalakowie z Kuchar Borowych w gminie Rychwał oraz Krystyna i Piotr Mizerni z Nowego Czarnkowa w gminie Kramsk – którzy zakończyli swój udział w konkursie zdobywając jego najcenniejsze trofea: tytuł, statuetkę Siewcy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Podczas Gali Wielkopolskiego Rolnika Roku, która odbyła się 5 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnionym rolnikom towarzyszyli Stanisław Bielik starosta koniński, Stefan Dziamara Burmistrz Gminy i Miasta Rychwał, Mariusz Woźniak Wójt Gminy Grodziec oraz Julia Stasińska i Agnieszka Rączka z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w konińskim starostwie.

Marta J. Bagrowska

Powiatowy rzecznik prasowy