To był niezwykły koncert ! Konińska publiczność doskonale bawiła się przy dźwiękach Fado i świetnym prowadzeniu wydarzenia przez Pawła Szamburskiego, członka zespołu Trio Bastarda. Na scenie ustawionej pod platanem w Muzeum Okręgowym w Koninie w ramach Muzycznych Podróży z MDK posłuchaliśmy wczoraj Trio Bastarda i João de Sousa.

Trio Bastarda wspólnie z João de Sousa odnosząc się do tradycyjnych utworów Fado stworzyli nową, oryginalną opowieść muzyczną. Współczesne, autorskie aranżacje i opracowania tych niezwykłych, melancholijnych pieśni dały artystom możliwość swobodnej wypowiedzi, kreacji muzycznej oraz pozwoliły na szczery, pełen emocji przekaz.

João de Sousa – urodzony w Portugalii, od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado.

Trio Bastarda to zespół powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Muzycy improwizując wokół archaicznych melodii, komponując i aranżując na ich podstawie zupełnie nowe utwory – budują pomost łączący odległe w czasie muzyczne światy, docierają do ich uniwersalnego, duchowego wymiaru. Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych.

A my zapraszamy Was na kolejny koncert w ramach Muzycznych Podróży z MDK. Już 8 sierpnia o godz. 20 w Muzeum Okręgowym w Koninie usłyszymy Maniuchę Bikont i Ksawerego Wójcińskiego w projekcie – „OJ BOROM, BOROM” PIEŚNI  POLESIA.

Bilety w cenie 15 złotych już niedługo do nabycia w kasie MDK lub przed koncertem.

Fot. Olga Marcinkowska