Żeglarze z klubów żeglarskich przy KnOZŻ popłyneli na rejs żeglarski z Pątnowa do Kruszwicy.

W dniach od 15 do 17 lipca – został zorganizowany przez Koniński Okręgowy Związek Żeglarski oraz Klub Żeglarski „Bryza” w Koninie rejs żeglarski do Kruszwicy.

Rozpoczęcie rejsu odbyło się w piątek 15 lipca z przystani Klubu Żeglarskiego KWB w Pątnowie , wyruszyło osiem jachtów żaglowych , nocleg przewidziany był w marinie w Ślesinie oraz na jeziorze Czarnym przed śluzą w Gawronach , śluzowanie a po kilku kilometrach śluza w Koszewie rejs w tej części w dobrych warunkach choć trochę chłodno w nocy no i dalej na jezioro Gopło do przystani w Mielnicy.

Następnego dnia płyniemy w zależności od warunków atmosferycznych na żaglach ale też momentami z pomocą silnika ponieważ nastąpiło załamanie pogody i warunki bardzo się pogorszyły , padał intensywny deszcz i wiało bardzo mocno z ostrymi szkwałami oraz burzą i tak kilkadziesiąt km do Kruszwicy , sytuacja się powtarzała co najmniej czterokrotnie ale wszystkie jednostki po walce z siłami natury dotarły szczęśliwie na nocleg na przystani” Popiel” w Kruszwicy.

Niedziela po śniadaniu jachty opóściły marinę przed południem byla tym razem piękna pogoda , półwiatr prawie idealny do wykorzystania w pełni żagli i wypływamy w kierunku powrotnymna Gopło do Pątnowa mając na uwadze że mamy do pokonania dwie śluzy i że śluzowanie na Koszewie jest najpóźniej o godz. 16 30 , tym razem załogi miały dobre humory bo słoneczna pogoda utrzymała się do wieczora i można było relaksować się podczas rejsu powrotnego, wszyscy szczęśliwi dopłyneli do swoich przystani.

Prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Roman Latanowicz.