Prawie dwa tysiące kilometrów przejadą 31-letnim Żukiem konińscy przedsiębiorcy, którzy na początku września wezmą udział w kolejnym 16. rajdzie charytatywnym ZŁOMBOL 2022. Trzyosobową ekipą pokieruje Maciej Zaradzki, dla którego będzie to piąty charytatywny rajd.

Rajd, który ze Stadionu Narodowego w Chorzowie wystartuje w sobotę 3 września, to charytatywna impreza, której celem jest pomoc dzieciom z Domów Dziecka z całej polski.

– Postanowiliśmy po raz czwarty z rzędu wziąć udział w Złombolu. Robimy to z dwóch powodów: po pierwsze pomagamy potrzebującym wsparcia dzieciom z domów dziecka, a po drugie jesteśmy uczestnikami fantastycznej przygody i spotkania pasjonatów samochodów
z PRL-u – tłumaczy Maciej Zaradzki, kapitan konińskiej drużyny. Jej skład uzupełniają Michał Szałek oraz Błażej Wasiak.

Pieniądze na pomoc dzieciom wpłacać można na konto ZLOMBOL.pl w zakładce wpłać online wpisując przy wpłacie nazwę Green Power Team Konin. Każdy z uczestników powinien zebrać kwotę 2022 złotych, zgodną z rokiem kalendarzowym. Koninianie przekroczyli już sumę 12 tysięcy złotych.

– Zachęcamy wszystkich do wpłacania, wiemy już z poprzednich edycji, że ludzi o dobrym sercu w naszym mieście nie brakuje – mówi z przekonaniem Maciej Zaradzki.

ZŁOMBOL to największy w Europie rajd charytatywny samochodów. Już teraz wiadomo, że w długą trasę z Polski do Albanii wyjedzie z naszego kraju około tysiąca samochodów, są to auta z epoki PRL-u.

Konińskiego ŻUK-a rocznik 1981 można będzie zobaczyć podczas organizowanej na koniec lata w Koninie imprezie „Zbarejowany Konin” która się odbędzie w sobotę 27 sierpnia.