Pieśni operowe Ignacego Jana Paderewskiego w św. Wojciechu

Organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają w przyszłą niedzielę, 25 września, na godz. 19.00 do kościoła św. Wojciecha na wieczór operowy!

Wrzesień, jak żaden inny miesiąc w roku, nazywany jest polskim wrześniem… Niestety, dla Polski i Polaków był to krwawy i okrutny czas! Najpierw bandycki najazd Niemców, a w połowie miesiąca zabór ziem wschodnich przez ZSRR! Czas wojny obronnej, czas naznaczony krwią i mogiłami, osamotnieniem i zdradą aliantów, ucieczką rządu i IV rozbiorem Polski!

Dlatego, tradycyjnie, wrześniowy koncert, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” dedykowany jest obrońcom i ofiarom września 1939 roku! Składamy im hołd! Zdejmujemy czapki z głów i stajemy na baczność przed ich mogiłami! Ten muzyczny znicz jest dla nich wszystkich!

W tym roku nasze zaproszenie przejęły solistki operowe: sopranistka Danuta Dudzińska i mezzosopranistka Karolina Majtczak, którym akompaniować będzie Iwona Jakubowska. W programie m.in. pieśni Stanisława Moniuszki i Ignacego Jana Paderewskiego!

Przypominamy, że koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Wysocka

Tygoduik „Adalbertus”