15 edycja wraca na modowy wybieg w Ferio Konin w wyjątkowej odsłonie!Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” wracają do tradycyjnej formuły „Mody dla każde-go”.

Ta wyjątkowa lokalna inicjatywa od kilkunastu lat cieszy się ogromną sympatią mieszkańców Konina i okolic, a modele i modelki z ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do występów.

Kiedy i gdzie będzie można ich podziwiać?

Już w najbliższą sobotę, 22 października o godzinie 15:30, oczywiście w Ferio Konin.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja „Mody dla każdego” będzie z wielu względów wyjątkowa. Po dwóch latach przerwy, podopieczni fundacji wracają na modowy wybieg w Ferio Konin, a dzięki wsparciu miasta Konina, najemców centrum oraz lokalnych firm, pokaz zyska bajkowy charakter.

Motywem przewodnim będzie Królewski Bal. Pomoc w opracowaniu choreografii zaoferowała konińska Szkoła Tańca ESCUDO. Pod czujnym okiem instruktorów powstała choreografia inspirowana tradycyjną zamkową zabawą.

Znajdzie się w niej miejsce na tańce, dworskie intrygi i oczywiście szczęśliwe zakończenie. Zarówno pracownicy z ramienia fundacji, uczestnicy pokazu, jak i instruktorzy włożyli w jej przygotowanie masę czasu, pracy i przede wszystkim serca, licząc na dobrą zabawę i podbicie konińskiej publiczności.

Jak przystało na poważany pokaz mody, w trakcie przygotowań nie mogło zabraknąć stylistki mody, która zadbała o każdy najmniejszych szczegół garderoby. W dworskich stylizacjach rządzić będą perły, broszki, kokardy, eleganckie muszki i marynarki. Podopiecznych fundacji wsparli również najemcy Ferio, uzupełniając dodatkami balowe stylizacje.

Pokaz nie może się odbyć bez profesjonalnego makijażu, który dopełniać będzie wygląd modeli nie tylko w czasie pokazu, ale także podczas sesji zdjęciowej zorganizowanej na cele do tradycyjnego kalendarza fundacji. Scenografia pokazu będzie nawiązywała do kolorów szachownicy, a więc czerni i bieli – najbardziej eleganckich barw.

Główną misją wydarzenia jest integracja społeczna dzieci, którymi opiekuje się Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” oraz przełamanie barier pomiędzy nimi, a widownią.

Zadanie publiczne Moda dla każdego! edycja 15 współfinansowane jest ze środków PFRON będących w dyspozycji miasta Konina

#Energialudzi,#Konin_Tu_płynie_energia