23. Wielkopolski Konkursu na Monodram „Młodzi Koryfeusze” dla dzieci ze szkół podstawowych, który odbędzie się 4 listopada w kinie Zachęta w Kleczewie, zapowiada się bardzo ciekawie!

„Już dawno nie mieliśmy tylu zgłoszeń, i to z różnych zakątków naszego województwa. Już pojutrze 27 młodych koryfeuszy przyjedzie do Kleczewa z Wągrowca, Kalisza, Moskurni, Zagórowa, Turku, Konina, Owińsk i Goliny. Nie zabraknie też reprezentantów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kleczewie – współorganizatora i gospodarza wydarzenia” – mówi Paulina Pachulska-Wojdak – opiekun merytoryczny Konkursu z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Wydarzenie koncentruje się na dziecięcych indywidualnościach scenicznych i eksploruje formę teatru jednego aktora – rzadką i wymagającą, zwłaszcza w wykonaniu dziecka. Jednocześnie forma ta jest bardzo naturalna i bliska osobowości dziecka, stanowiąc kontynuację zabaw i aktywności uwalniających nadwyżki dziecięcej energii.

Poza prezentacjami konkursowymi w programie znajdzie się też spotkanie warsztatowe dla instruktorów z jurorami: Małgorzatą Kałędkiewicz (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), Piotrem Osakiem (Teatr Pinokio w Łodzi) oraz Krystianem Weberem (Centrum Kultury i Sztuki w Koninie).

Warto zaznaczyć, że od wielu lat w przygotowaniu Konkursu wspiera CKiS Starostwo Powiatowe w Koninie – fundator nagród dla wykonawców teatru jednego aktora.

Organizatorami Konkursu są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie.