Spotkajmy się w najbliższą niedzielę i wspólnie posprzątajmy okolice jeziora Czarna Woda i porozmawiajmy o przyszłości tego terenu 💪

👉 Zapraszamy koninianki i koninian do wspólnej akcji sprzątania okolic jeziora Czarna Woda. Ten niewielki zbiornik usytuowany na skraju osiedla Niesłusz jest popularnym miejscem wypadów wędkarzy, rowerzystów i spacerowiczów. Niestety, w pełnym korzystaniu z uroków natury przeszkadza znajdująca się tam niepokojąca ilość śmieci.

👉 Akcję sprzątania połączymy z dyskusją na temat przyszłości miejsca, które zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego stanowi obszar rekreacyjny. Według najnowszych doniesień, przewiduje się jego przekształcenie tak, by zainstalować na połowie powierzchni jeziora panele fotowoltaiczne. Podczas spaceru przedstawimy opinie biologów związane z potencjalnymi skutkami takiego działania. Chcemy wysłuchać również głosu mieszkańców i poznać ich zdanie na temat przekształceń terenów rekreacyjnych w inwestycyjne oraz realizacji podobnych przedsięwzięć.

👉 Spotykamy się w najbliższą niedzielę, tj. 6 listopada o godz. 11.00 przy skateparku za „Galerią nad Jeziorem”.

Po zbiórce udamy się wspólnie w stronę jeziora Czarna Woda.

Prosimy, aby w miarę możliwości wziąć ze sobą worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

Zmieniamy Konin