Rekordowa kwota ponad 50 tysięcy złotych została zebrana podczas jedenastego Rychwalskiego Balu Charytatywnego. Licytacje, jak zawsze, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a do tego wszyscy doskonale się bawili. Pieniądze zostaną przekazane potrzebującym, w tym 5-letniemu Filipkowi.

Ponad 80 gości bawiło się w tym roku na Rychwalskim Balu Charytatywnym, wspierając w ten sposób zbiórkę na rzecz potrzebujących mieszkańców gminy. Goście balu udowodnili po raz kolejny, że w trakcie zabawy także można pomagać innym. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich Zespół Revers.

W tym roku do licytacji trafiły obraz namalowany podczas pleneru malarskiego w naszej gminie, tort, oraz vouchery na: rejs jachtem po Jeziorze Powidzkim, rejs łodzią motorową po Jeziorze Ślesińskim, pobyt w Spa w Uniejowie czy wyjazd na ferie zimowe w Poroninie. W sumie podczas licytacji zebrano rekordową, jak dotąd kwotę 42 tysięcy złotych. Goście balu zatańczyli również tradycyjnego „walczyka czekoladowego”, podczas którego zebrano 2270 zł. Łączny dochód z balu to kwota ponad 50 tysięcy złotych. Zebrane środki zapewne pozwolą wesprzeć rodzinę 5- letniego Filipa, bohatera tegorocznego balu, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, ale także wiele innych osób.

W dotychczas zorganizowanych od 2011 roku, balach charytatywnych w sumie udało się zebrać ponad 260 tysięcy złotych. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli wsparcie otrzymało już ponad 176 osób, w tym przede wszystkim chore i niepełnosprawne dzieci.

W imieniu Burmistrza Rychwała serdecznie dziękujemy za wsparcie, życzliwość i bezinteresowną pomoc okazaną podczas organizacji bali. Podziękowania kierujemy do uczestników balu, którzy swoją obecnością wsparli charytatywny cel tego wydarzenia, sponsorom którzy przekazali „cegiełki” oraz cenne przedmioty na aukcję oraz tym wszystkim, którzy biorąc udział w licytacji pomogli nam pozyskać środki. Dzięki Państwa pomocy, ofiarności ludzi dobrej woli, możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów za co serdecznie dziękujemy.

Gmina Rychwał