🎵 „Przyjdę ja tu przyjdę, kochany tatulu. Przyjdę ja tu w każdy dzień.

Stanę ja się ptaszkiem, małym krogulaszkim i tak będę latała”.

Tak śpiewał jeden z zespołów, biorących udział we wczorajszym 🎻🪗 Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”. Nie bez powodu cytujemy piosenkę m.in. o ptaszku. Po pierwsze, by oddać choć trochę aurę tego wydarzenia, po drugie, by zaakcentować, że w tym roku nasza plenerowa scena pięknie zestroiła się z naturą w pewnym wyjątkowym miejscu, jakim jest Zagroda Borowo.

W otaczającej nas zieloności prezentowały się kapele, zespoły śpiewacze oraz soliści, oddając ducha ludowej tradycji wschodniej Wielkopolski. O tym, kto otrzymał nagrody i wyróżnienia możecie przeczytać w protokole, link podajemy w komentarzu.

💚 Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdeczne dziękujemy za udział w Festiwalu i wytrwałość w pielęgnowaniu regionalnego dziedzictwa.

Natomiast Pani Jadwidze i Panu Wojciechowi Bryl z Zagroda Borowo gorąco dziękujemy za życzliwość i gościnność.

Partnerem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Koninie (Powiat Koniński)

fot. Dagmara Przeradzka

__________________________

OPIS ZDJĘĆ: Fotografie zrobione podczas Festiwalu kultury „W stronę tradycji”. Na zdjęciach uczestnicy i uczestniczki, czyli zespoły, wokaliści, muzycy w strojach ludowych. W kadrach widać scenę, publiczność, obradujące jury i pracowników CKiS w Koninie. Zdjęcia zrobione na terenie Zagrody Borowo – jest dużo zieleni, ładnych budynków. Pogoda trochę deszczowa, część osób ma rękach parasole.