6 maja spotkajmy się po raz kolejny w kręgu piosenki poetyckiej. W zamkowym Muzeum Bardów muzyką, słowem, liryką i magią ugości nas Grzegorz Tomczak – pieśniarz, poeta i kompozytor.

Każdy ma szczęście! – tak przekonuje Grzegorz Tomczak, i tego zapewnienia bardzo nam dziś potrzeba. Ot, choćby dlatego, że żyje, ma dach nad głową, kocha, jest kochany; że świeci słońce, że zawsze po zimie jest wiosna, że istnieje miłość i dobro. Jednak tam, gdzie jest szczęście, jest i nieszczęście, więc i ono się zdarza. Trzeba się z nim pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej – mówi artysta – usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można wyciszyć skołatane myśli. Piosenek, które mogą być skutecznym, acz krótkotrwałym antidotum na dotkliwość pandemii, na potworności wojny. Piosenek, które choć na chwilę pomogą oderwać się od hałaśliwego świata, by pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym.

Koncert to kolejna odsłona projektu „Muzeum Bardów”, stworzonego przez Muzeum Okręgowe w Koninie we współpracy z muzykiem i kompozytorem Kamilem Wasickim. Po przerwie recitale powracają w zabytkowe mury zamku, którego sala klubowa oferuje nie tylko kameralną atmosferę, ale i wyjątkową akustykę, nadając wszelkim wydarzeniom muzycznym niepowtarzalny klimat.

Grzegorz Tomczak wystąpi w Muzeum Bardów 6 maja 2022 r. o godz. 19.00 w zamku.
Bilety w cenie 25 zł do kupienia w muzealnej kasie od dn. 5 kwietnia.
Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji pod numerem 513616358.


GRZEGORZ TOMCZAK ­­– poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie „Premiery OPPA’99” w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki. Od 2003 roku współpracuje z kabaretem „Tey” Zenona Laskowika, z którym występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, USA i Kanadzie. Wydał do tej pory sześć płyt autorskich (w tym trzy duetowe z Iwoną Loranc) i trzy tomiki poetyckie. Jednak najważniejszy jest zawsze – jak twierdzi – kontakt z publicznością i stąd liczne recitale autorskie na terenie całego kraju.