Przedszkole  nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie zostało zwycięzcą polskiej edycji Europejskiej nagrody za innowacyjność w nauczaniu (European Innovative Teaching Award) w kategorii edukacja wczesnoszkolna za realizację projektu w ramach programu Erasmus+ „Be a master – think creatively”.

Nagroda jest przyznawana przez Komisję Europejską, wspierającą rozwój europejskiego obszaru edukacji i jest skierowana do środowiska nauczycielskiego i szkół.


Służy uhonorowaniu wyróżniających się praktyk dydaktycznych opracowanych w ramach programu Erasmus+ oraz wyrażeniu uznania dla pracy nauczycieli i szkół, którzy wnieśli wyjątkowy wkład w rozwój tego zawodu.

Polskich zwycięzców Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji uhonorowała 30 września, na IV Kongresie Edukacji.

Nagrodę odebrała Dorota Wierońska, dyrektor Przedszkola nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie jako koordynator zwycięskiego projektu.

Europejska ceremonia wręczenia nagród European Innovative Teaching Award

odbędzie się 20 października 2021 r. W celu promowania nowej inicjatywy i zaprezentowania jej pierwszych wyników, Komisja Europejska planuje również zorganizować specjalną sesję podczas Europejskiego Szczytu Edukacyjnego w dniu 9 grudnia 2021 r.

Przedszkole  nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie