W pracach oczyszczenia bunkrów brała udział Fundacja „Walkiria” wraz z Jednostką Strzelecką 4057 Konin oraz grupą „Zajezdnia” z Modły Kolonii. A my dzięki Wam możemy zaznaczyć kolejne historyczne obiekty na naszej turystyczno – militarnej mapie.

W sobotę 9 października 2021 r. zakończyliśmy tegoroczne prace porządkowe w Punkcie Oporu Kościelec.

W schronie typu Ringstand 69 wypompowaliśmy do końca wodę z jego wnętrza. Usunęliśmy do końca wszystkie śmieci, a uzbierało się ich cała przyczepka worków 120 l. Usunęliśmy szlam i naszłą ziemię. Śmieci ponownie zawieźliśmy do leśniczówki, gdzie wrzuciliśmy je do kontenera na odpady.

Na koniec w obu posprzątanych przez nas bunkrach zamontowaliśmy po tabliczce informacyjnej (wewnątrz). Podczas prac odwiedził nas dziennikarz Przegląd Koniński i przeprowadził z nami wywiad o tym kim jesteśmy i co robimy. Odwiedził nas również wicestarosta Powiat Kolski pan Sylwester Chęciński. W pracach udział wzięli: Zajezdnia. Krzysztof Grala, Mateusz Grala, Tomasz Dalinkiewicz, KR Kalisz, Emilia Kołodziejczyk, Arek Tęgos, Przemysław Albert, Tomek Tamulski z synem, Jednostka Strzelecka 4057 Konin.

Fot. Fundacja „Walkiria”