Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na widowisko teatralno-muzyczne ,,W pogoni za życiem”. Spektakle odbędą się 30 marca o godz. 12.00 (premiera) , a także 4 kwietnia o godz. 9 .00 i 11.30 oraz 5 kwietnia o godz. 9 .00 i 11.30 w CKiS „Oskard”.

„W pogoni za życiem” to widowisko muzyczno-teatralne przygotowane przez młodzież z zespołu teatralnego „Wielka Trema” działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

Spektakl jest opowieścią o pogoni za życiowym sukcesem, o ciągłej rywalizacji i marzeniach. Bohaterów poznajemy na różnych etapach ich życia: począwszy od najwcześniejszego dzieciństwa aż po wejście w dorosłość. Co w życiu jest najważniejsze,? Kim będę w przyszłości? To pytania jakie zadają sobie bohaterowie spektaklu.

Bohaterów spotykamy w różnych miejscach i sytuacjach. Najpierw, kiedy są jeszcze niemowlakami w wózkach, możemy poznać marzenia i ambicje rodziców związane z przyszłością swych latorośli. Później pierwsze przyjaźnie i konflikty przedszkolaków podczas zabaw na podwórku. Wreszcie szkoła i różne zajęcia dodatkowe – czas wyścigu po najlepsze oceny. A jak szkoła to i niepowodzenia szkolne, które zaprowadzą bohaterów do klubów, na dyskoteki, gdzie łatwo zbłądzić. W końcu krótka kariera domorosłej gwiazdy z programu telewizyjnego… Więc co jest najważniejsze w życiu? Czy musimy się tak ścigać?

Przedstawienie miesza w sobie różne konwencje – od groteski po wątki tragiczne. A wszystko wzbogacone piosenkami i muzyką specjalnie skomponowaną do spektaklu. Całość została wyprodukowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Spektakl przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński

Muzyka – Michał Jankowski

Teksty piosenek, opracowanie muzyczne – Mariusz Urbaniak

Przygotowanie wokalistów – Sylwia Dziardziel

Scenografia – Marta Kornalska

Produkcja: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Występują: Michalina Adamczak, Bartosz Broniarczyk, Michalina Imbiorowicz, Matylda Hołowińska, Hanna Jankowska, Małgorzata Klimaszewska, Mikołaj Kurtas, Estera Łajdecka, Natalia Radke, Agnieszka Ratajczyk, Piotr Ratajczyk, Marta Siepielska, Julia Szubert, Julianna Szymańska, Aleksandra Waszak, Liliana Wełnicka, Wiktoria Wielińska, Zofia Woźniak, Gabriela Wszędybył.