9 maja uroczyście otwarto Park Samodzielności. W Osadzie Janaszkowo (Wąsosze, gmina Ślesin) na wyrównanym gruncie stanęły urządzenia, które imitują przeszkody – krawężniki, schody, nierówności. Z podobnymi barierami w codziennym życiu spotykają się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. 

– Już dawno planowaliśmy stworzenie miejsca pod chmurką, gdzie osoby z niepełnosprawnościami nauczą się bezpiecznie pokonywać przeszkody. Dzięki darowiźnie od Fundacji ORLEN sfinansowaliśmy zakup urządzeń i wyrównanie terenu – podkreśla Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. – Przed nami jeszcze spora inwestycja. Musimy wykonać powierzchnię pod urządzenia. I tutaj mój apel do wszystkich, którzy mogli i chcieliby pomóc w tej kwestii.      

W Parku Samodzielności będą też odbywały się treningi dla osób pełnosprawnych – asystentów i wolontariuszy, którzy muszą wiedzieć jak pomagać osobom poruszającym się na wózkach pokonywać przeszkody w terenie.

Osoby zainteresowane wspieraniem działań Fundacji PODAJ DALEJ proszone są o e-mail: kontakt@podajdalej.org.pl lub telefon 63 211 22 19. „W Fundacji PODAJ DALEJ nauczymy Cię czerpać radość z pomagania!”

Więcej informacji na www.OsadaJanaszkowo.pl