Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne spotkania z literaturą.

Tym razem w nietypowych okolicznościach – bo w plenerze.W każdy wakacyjny piątek będziemy na Was czekać na Bulwarze Nadwarciańskim od godziny 16.00 do 17.30.

Gwarantujemy ciekawe książki, wesołe zabawy i dużo niespodzianek. W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia odbędą się w filii „Starówka” na ulicy Z. Urbanowskiej 1. Szczegóły poniżej ⤵

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne spotkania z literaturą. Tym razem w nietypowych okolicznościach – bo w plenerze.

W każdy wakacyjny piątek będziemy na Was czekać na Bulwarze Nadwarciańskim od godziny 16.00 do 17.30. Gwarantujemy ciekawe książki, wesołe zabawy i dużo niespodzianek. W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia odbędą się w filii „Starówka” na ulicy Z. Urbanowskiej 1.

8.07.2022 – Letni koncert literacko-przyrodniczy
Tworzenie ogrodu (sadzenie roślinek, wykonanie owadów i kwiatków z papieru), rozpoznawanie roślin i wykonanie zielnika. Wystawka książek, czytanie wierszy i rozwiązywanie quizów, nawiązujących do tematu zajęć.

15.07.2022 – Magia w świecie książki
Pokaz magicznych doświadczeń i wyjaśnienie podstaw obserwowanych zjawisk. Prezentacja tematycznych książek. Samodzielne sprawdzanie swoich magicznych umiejętności przez uczestników.

22.07.2022 – Zaczytane wakacje nad Wartą
Zabawy dla dzieci „Co przynosi wiatr?”. Zajęcia związane z wiatrem i latawcami – prezentacja książek, głośne czytanie, warsztaty plastyczne polegające na tworzeniu i ozdabianiu latawców.

29.07.2022 – Jak zostać kotem?
Zajęcia oparte na fragmencie książki „Zapiski wrednego kota”, rozmowa o tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać kotem. Wspólne tworzenie pracy plastycznej „Ekologiczny obraz kota”.

5.08.2022 – Manga – japońska sztuka rysowania komiksu
Warsztaty z rysowania mangi.

12.08.2022 –  „Cukierku, ty łobuzie!”
Rozmowy o kotach i kocie zabawy. Mruczące wyzwanie czytelnicze i zabawy twórcze.

26.08.2022 – Zagadkowy koniec lata
Wakacyjne spotkanie pełne zagadek i łamigłówek. Praca plastyczna z wykorzystaniem szablonu lupy. Możliwość zrobienia zdjęcia na fotościance z sylwetką detektywa.