Kino Centrum zaprasza przed duży ekran na wakacyjne spotkanie z filmem. W sierpniu na dużym ekranie zobaczymy animacje: Ogliki, Kosmiczna Przygoda Allana, Jeżyk i przyjaciele, Pamiętnik Tatusia Muminka, Felix i ukryty skarb, Młody Winnetou. Bilety w cenie 10 zł. można kupić w kasie KDK lub online.

Ogliki

1 sierpnia, godz. 12.00

3 sierpnia, godz. 12.00

5 sierpnia, godz. 12.00

Urocza rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Śmierdziuszkowo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Dla każdego na świecie znajdzie miejsce!

Wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, która pokazuje, że zawsze i wszędzie możemy być potrzebni. /opis dystrybutora/

Reżyseria: Toby Genkel, Jens Møller. Scenariusz: Toby Genkel, John Chambers. Gatunek: animacja, dla dzieci, przygodowy. Produkcja: Belgia, Niemcy. Premiera: 22 lipca 2021 (świat)

Czas trwania 1h 25min

Kosmiczna Przygoda Allana

2 sierpnia, godz. 12.00

4 sierpnia, godz. 12.00

8 sierpnia, godz. 12.00

Kiedy rodzice małego Allana rozwodzą się, jest on zmuszony przeprowadzić się z ojcem do zupełnie nowego miasta. Zaprzyjaźnia się ze swoim starszym, zafascynowanym UFO sąsiadem Helge.

Maiken, kosmitka czytająca w myślach, zostaje zmuszona do awaryjnego lądowania na Ziemi. Między nią a Allanem nawiązuje się dziwna i nieoczekiwana przyjaźń. Niestety, na trop Maiken wpada szalony kolekcjoner. Chłopiec i przybyszka z kosmosu muszą współpracować, aby kosmitka nie wpadła w szpony mężczyzny. /opis dystrybutora/

Reżyseria: Amalie Næsby Fick. Scenariusz: Amalie Næsby Fick, Thomas Porsager. Gatunek: animacja, familijny. Produkcja: Dania. Premiera: 29 lipca 2022 (świat)

Czas trwania: 1h 20min

Jeżyk i przyjaciele

9 sierpnia, godz. 12.00

11 sierpnia, godz. 12.00

16 sierpnia, godz. 12.00

18 sierpnia. godz. 12.00

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna języczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem. /opis dystrybutora kino/

Reżyseria: Regina Welker, Nina Wels. Scenariusz: Martin Behnke, Andrea Deppert. Gatunek: animacja. Produkcja: Niemcy. Premiera: 10 czerwca 2022 (Polska premiera kinowa)

Czas trwania: 1h 29min

Pamiętnik Tatusia Muminka

10 sierpnia, godz. 12.00

12 sierpnia, godz. 12.00

17 sierpnia, godz. 12.00

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Reżyseria: Ira Carpelan. Scenariusz: Ira Carpelan, Piotr Szczepanowicz. Gatunek: animacja. Produkcja: Finlandia, Polska. Premiera: 22 lipca 2022 (Polska premiera kinowa)

Czas trwania: 1h 14min

Felix i ukryty skarb

19 sierpnia, godz. 12.00

22 sierpnia, godz. 12.00

23 sierpnia, godz. 12.00

Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Felix postanawia go odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. W końcu dotrą na Wyspę Cienii, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę. /opis dystrybutora kino/

Reżyseria: Nicola Lemay. Scenariusz: Marc Robitaille. Gatunek: animacja. Produkcja: Kanada. Premiera: 27 maja 2022 (Polska premiera kinowa)

Czas trwania: 1h 25min

Młody Winnetou

24 sierpnia, godz. 12.00

25 sierpnia, godz. 12.00

26 sierpnia, godz. 12.00

12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz – jako przyszły wódz – sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia.

Ten moment szybko przychodzi – stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód.

Młody Winnetou przy wsparciu swej siostry Nszo-czi oraz Toma, chłopca -sieroty z pobliskiego miasteczka, wyruszają na niebezpieczną i pełną przygód wyprawę. Los całego plemienia jest w ich rękach, a czasu nie zostało zbyt wiele.

Przyjaźń ponad podziałami rasowymi i wyznaniowymi, branie odpowiedzialności za siebie i innych, kształtowanie charakteru. A wszystko to w pięknej i dzikiej scenerii amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Film inspirowany serią książek autorstwa Karola May’a. /opis dystrybutora filmu/

Reżyseria: Mike Marzuk. Scenariusz: Mike Marzuk, Gesa Scheibner. Gatunek: familijny. Produkcja: Niemcy. Premiera: 19 sierpnia 2022 (Polska premiera kinowa)

Czas trwania: 1h 44min