W kramskim amfiteatrze odbędzie się piknik dla Jagódki

W lipcu druhowie OSP Patrzyków- Święte wyruszyli w długą drogę na Hel, by wspomóc rowerową wyprawę dla chorej Jagódki. Teraz, sołectwo Święte organizuje festyn dla dziewczynki, gdyż zostało bardzo mało czasu, by uratować jej życie. Zapraszamy w najbliższą sobotę do kramskiego amfiteatru.

Aby uratować Jagódkę Michalak, chorującą na rdzeniowy zanik mięśni SMA1, potrzebny jest najdroższy lek na świecie! Nie ma też zbyt wiele czasu, by go zakupić, gdyż dziewczynka może go dostać wyłącznie zanim osiągnie wagę 13 kg.

Dlatego jej rodzice i ich przyjaciele organizują akcje, festyny, zbiórki. W lipcu tego roku wybrali się na rowerowy rajd z Kalisza, skąd pochodzą, na Hel. W organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas ponad 450-kilometrowej podróży pomogli wtedy druhowie z OSP Patrzyków-Święte.

Teraz sołectwo Święte organizuje charytatywny festyn w kramskim amfiteatrze. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Nie zabraknie gastronomii, atrakcji dla starszych i młodszych, będą pokazy samochodów wojskowych i strażackich, konkursy, loteria fantowa, główną nagrodą będzie rower górski! Jako gwiazda wieczoru wystąpi Piotr Garwoliński.

Cały dochód zasili konto Jagódki. Pomóc można też przez internet: www.siepomaga.pl/jagoda-sma. Zapraszamy!