Wrzesień, w Konińskim Domu Kultury, należeć będzie do młodych artystów. Inaugurując Nowy Rok Kulturalny, zapraszamy na trzy wyjątkowe wydarzenia.

Już 11 września na scenie KDK, wystawiony zostanie spektakl ,,Lamia”, w reżyserii studentki łódzkiej szkoły filmowej, Szantal Strzelińskiej. 17 września, Szymon Wieczorkiewicz i młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie, zapraszają na koncert ,,Tango Nuevo”. Natomiast 30 września, na koncert promujący autorską płytę, zaprasza Wojciech Oliński, znakomity gitarzysta, absolwent konińskiej szkoły muzycznej. Wejściówki na wydarzenia do odbioru w kasie KDK.

Odyseusza, Pytię, Kirke, Polifema i Myśli z którymi boryka się główny bohater, zobaczymy na scenie Konińskiego Domu Kultury 11 września. Spektakl ,,Lamia” to dzieło koninianki Szantal Strzelińskiej, studentki wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Szantal jest także autorką scenariusza. Do realizacji projektu zaangażowała mieszkańców Konina i zespół muzyczny, Karwas-Wara, który uświetni spektakl. W sztuce wystąpi kilkunastu amatorów. Niektórzy z nich, po raz pierwszy, staną na dużej scenie.

Na koncert ,,Tango Nuevo”, 17 września, zaprasza Szymon Wieczorkiewicz z zespołem. Międzynarodową sławę Piazzolla zdobył na początku lat 80., gdy tworzył z Quinteto Tango Nuevo, założonym w 1976 r. Koncertował z tą grupą do 1989 r. Oryginalny styl stworzony przez Piazzollę znany jest pod nazwą „nuevo tango”. Nie jest to tango przeznaczone do tańczenia, lecz kunsztownie stylizowana muzyka do słuchania.

Kompozycje Astora Piazzoli wykona zespół TANGO NUEVO, w którego składzie są zarówno uczniowie jak i absolwenci PSM I i II st. w Koninie. Zespół działa pod kierownictwem artystycznym Szymona Wieczorkiewicza. Zespół zagra w składzie: Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas, Malwina Majorczyk – kontrabas, Hubert Kulig – wibrafon, Piotr Kulczewski – akordeon, Eliza Janiak – skrzypce, Gabriela Lityńska – piano, Wojciech Oliński – gitara.

30 września, z koncertem promującym płytę ,, „Am I Going The Right Way?”, wystąpi Wojciech Oliński. Wojtek to utalentowany gitarzysta młodego pokolenia, absolwent konińskiej szkoły muzycznej. Album to pierwsza płyta Wojtka z jego autorskimi kompozycjami i aranżacjami. Koninian ma na swoim koncie koncerty ze znanymi artystami.

Wejściówki na wydarzenia do odbioru w kasie Konińskiego Domu Kultury.