W ramach projektu „Laboratorium Dojrzałości – senior w konińskiej bibliotece”, 23 sierpnia 2022 r. seniorzy wraz z animatorką grupy Belindą Tomczak wybrali się z wizytą do Pani Krystyny Ruminkiewicz, która od 2012 r. prowadzi Galerię Sztuki na Glince.

Galeria mieści się na jednym z najstarszych osiedli Konina. Wewnątrz panuje domowa atmosfera, przeplatana zapachem farb i tempery. Pani Krystyna jest malarką należącą do Związku Polskich Malarzy i Grafików w Warszawie. Tworzy w różnych technikach malarskich. Inspiracje czerpie z podróży i licznych plenerów malarskich. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Jej prace znajdują się u wielu zagranicznych kolekcjonerów. Charakterystyczne dla twórczości Pani Krystyny są obrazy przedstawiające kobiety. Najczęściej to twarze spokojnie, zamyślone, trochę nieobecne…

Pani Krystyna oprócz malowania prowadzi także warsztaty dla dorosłych i dzieci, organizuje plenery malarskie i spotkania artystyczne.

Seniorzy mogli podziwiać obrazy artystki, pracownię artystyczną i barwne wnętrze galerii obfitujące w niezliczoną ilość nietuzinkowych przedmiotów z tzw. „duszą”. Przekraczając próg galerii, mamy wrażenie przeniesienia się w inny, piękniejszy, bardziej kolorowy świat, gdzie do rozmów, nie tylko o sztuce, zaprasza ujmujący sposób bycia właścicielki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury w ramach zadania „LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI – senior w konińskiej bibliotece” realizowanego przez MBP w Koninie.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoInstytut Książki