Z Szymonem Jagodzińskim o Koninie czasów Napoleona

12 września 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej MBP w Koninie ul. Dworcowa 13 odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Jagodzińskim, autorem książki „Konin na tle wojen napoleońskich 1806–1813”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Konin na tle wojen napoleońskich”.

Szymon Jagodziński to nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Koninie. „Konin na tle wojen napoleońskich 1806-1813” jest trzecią książką w dorobku autora.

Do tej pory ukazały się: Józef Piłsudski w Koninie (wyd. MAWI, 2021) i Pomorze 1807 (wyd. Bellona, 2022).

Współpracuje z czasopismem historyczno-wojskowym „Militaria XX Wieku”, gdzie opublikował artykuły na temat II wojny światowej: Bitwy pancerne pod El-Alamein i Kurskiem – analiza porównawcza i Klęska włoskiej 10. Armii w Afryce Północnej; niedługo ukaże się artykuł Operacja Słonecznik – narodziny Afrikakorps oraz dwa teksty dotyczące wojny obronnej 1939 roku.

Obecnie przygotowuje opracowanie historii I LO w Koninie, które stanowić będzie część zbiorowej publikacji poświęconej historii i teraźniejszości szkoły.

Zapraszamy – wstęp wolny.

Książka wydana została w wydawnictwie Setidava (dostępna w MBP), w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Przyjaciół MBP zadania publicznego „Konin czasów Napoleona” (małe granty). Zadanie współfinansowane zostało ze środków pochodzących z budżetu Miasta Konina. Konin. Tu płynie energia#Energialudzi#Konin_Tu_płynie_energia