Żywa Biblioteka Konin 2022 i Dzień Dawcy Szpiku

Żywa Biblioteka Konin zaprasza na czwartą edycję wydarzenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotykamy się już 19 listopada, w godzinach 10.00-14.00. W tym roku Żywej Bibliotece towarzyszyć będzie Dzień Dawcy Szpiku Zawsze jest dobry czas na to, by spotkać ciekawą osobę i na to by pomagać!

Czym jest Żywa Biblioteka ? Jest to projekt ogólnoświatowy o charakterze antydyskryminacyjnym oraz równościowym. Tworzymy przestrzeń dialogu i porozumienia, która umożliwia przekazywanie doświadczeń. W Żywej Bibliotece możemy wypożyczyć interesującą nas Żywą Książkę, czyli osobę i z nią porozmawiać. Katalog naszych Żywych Książek jest różnorodny, są to osoby z wielu kręgów – niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religia czy orientacja seksualną. Każdy czytelnik może wypożyczyć Żywą Książkę na pół godzinną rozmowę, oczywiście czas może być wydłużony lub skrócony – w zależności od potrzeb obu stron. Wiemy, że spotkania te są ważne zarówno dla Żywych Książek jak i dla naszych czytelników.

Zachęcamy również do przyłączenia się do Dnia Dawcy Szpiku, w bibliotece na osoby zainteresowane będą czekać pakiety rejestracyjne.

Jeśli odwiedzili nas Państwo wcześniej i czujecie niedosyt – zapraszamy

Jeśli jesteście ciekawi ludzi, ich różnorodności – zapraszamy

Jeśli chcecie dać komuś szansę na dobre życie – zapraszamy

Jeśli …..po prostu zapraszamy.

Czekamy na Państwa w sobotę 19.11.2022 w gościnnych progach Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, ul. Dworcowa 13 (10.00 – 14.00)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

Konin, ul. Dworcowa 13

19.11.2022 (sobota) , godzina 10.00 – 14.00

Organizatorzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie – Dyrektor Damian Kruczkowski

Grupa Nieformalna ŻYWA BIBLIOTEKA KONIN 2022

Anna Klechniowska

Zmieniamy Konin

III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida