W sobotę, punkt o 13.00 na Placu Wolności spotkały się dwie grupy pasjonatów fotografowania -Koniński Klubu Fotograficzny Fajnych Fotografów i Kaliskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Perspektywa” aby wspólnie wyruszyć na fotospacer przygotowany przez koordynatorkę KKF FF Renata Rudowicz.

Kaliskich gości, dzięki uprzejmości Konin. Tu płynie energia zaprosiliśmy w przestrzenie konińskiej Synagogi, gdzie wspólnie rozgrzewaliśmy swoje obiektywy, chwytając piękne ujęcia tego zabytku. Kolejnym punktem fotograficznej wędrówki był Słup Koniński, przy którym pan Michał Gruszczyński z Towarzystwo Przyjaciół Konina opowiedział o historii jego oraz umieszczonej na nim inskrypcji.

W dalszą podróż zabrał nas elektryczny autobus MZK Konin, który wprost zawiózł grupę fotografów do Oskardu, gdzie kaliskim gościom staraliśmy się jak najlepiej zaprezentować nasz nowoczesny budynek kultury, w którym funkcjonuje KKF FF – zwiedziliśmy najskrytsze zakamarki 😁

Na tym nie zaprzestaliśmy ‼️ Ostatnim naszym celem fotospaceru była wizyta w Muzeum Okręgowe w Koninie, które zawsze otwiera przed nami swoje drzwi życzliwości – i tym również razem, po wystawie ,,Fórmanek.

Miasto i wieś na fotografiach Ryszarda Fórmanka.,” oraz stałych ekspozycjach ,,Historia oświetlenia. Magia światła.,” i ,,Judaica” oprowadziła nas niesamowita Iga Janiszewska-Pawlak, która rozgrzała nas również kubkiem kawusi i herbaty – dziękujemy.

Po dawce merytorycznej wiedzy i artystycznych doznaniach przybył czas na chwytanie w kadrze kultowego TYTANICA. Choć kilkugodzinny fotospacer zakończyliśmy o późnej godzinie i w pruszącym dość mocno śniegu, wróciliśmy wszyscy szczęśliwi i bogatsi o wspólne doświadczenia fotograficzne, zaciskając tym samym nowe znajomości klubowe.

Dziękujemy naszym gościom i partnerom za wspólny fotospacer!

Foto członkowie KKF FF