Tworzą, bo cenią sztukę i chcą się poprzez nią wyrażać. Artystyczna pasja daje im spełnienie, radość a także pomaga w samorozwoju. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, organizując Przegląd O ZŁOTĄ SZTALUGĘ (już ponad 40 lat), stara się wspierać utalentowane osoby a widzom pokazywać ich różnorodną i bardzo ciekawą twórczość.

W najbliższy piątek, 2 grudnia o godzinie 17.00 zostanie podsumowana 44. edycja Przeglądu Twórczości Plastycznej O ZŁOTĄ SZTALUGĘ. Przekonamy się, do kogo w tym roku powędrują nagrody i wyróżnienia.

Wystawy podsumowujące Przegląd to prezentacja bogatego dorobku twórców nieprofesjonalnych, wymiana doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych, ale także wiele ciekawych, inspirujących rozmów i wspólnota zainteresowań.

W tym roku komisja artystyczna zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców. Zobaczymy między innymi malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury. Ta różnorodność jest właśnie zarówno atutem, jak i cechą charakterystyczną tego Przeglądu. Artyści, którzy biorą w nim udział, są grupą również niezwykle zróżnicowaną, ale łączy ich niewątpliwie jedno – nieodparta potrzeba i odwaga wypowiadania się za pośrednictwem sztuki.

„Po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego, po prostu nieszczęśliwe – jest bardzo dużo. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny Przegląd. Tym większa nasza radość, że ich twórczość będziemy mogli zaprezentować tym, którzy docenią jej, nie tylko artystyczną, wartość” – mówi Krystyna Mikołajczak z CKiS w Koninie.

Wernisaże podsumowujące w latach ubiegłych były spotkaniami jedynymi w swoim rodzaju – prezentowały prace osób, które w szarości dnia codziennego odnajdują to, co najpiękniejsze i najcenniejsze – twórczość, która może stać się sposobem na życie barwniejsze i ciekawsze, która pobudza wyobraźnię i poszerza horyzonty.

Zapraszamy serdecznie 2 grudnia na uroczyste podsumowanie Przeglądu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.

Wystawę można oglądać do 23 grudnia.