Kramsk. W sobotę, 3 grudnia zapraszamy na rynek

Jarmark jakiego jeszcze nie było

Na świątecznie udekorowanym kramskim rynku, 3 grudnia staną kramy rękodzielników i sprzedawców z całej Wielkopolski, obok ze sceny popłyną będą kolędy i bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu lokalnych artystów. Jednocześnie w sali OSP kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich walczyć będzie o nagrodę za najlepsze „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”.

W tym roku, po raz pierwszy w Kramsku, odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizuje go gminny samorząd wraz z marszałkiem województwa Krzysztofem Grabowskim. W sobotę, 3 grudnia od godz. 14.00 rynek będzie tętnił świątecznym życiem. Od lokalnych wystawców, kół gospodyń wiejskich i rękodzielników można będzie kupić ozdoby i smakołyki. Tego dnia przybędzie do Kramska Mikołaj wraz ze śnieżynkami, można będzie także zrobić sobie zdjęcie w jego pięknych saniach. Na gości czekać będzie dużo więcej atrakcji, jarmark połączony będzie bowiem z konkursem „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”. Rywalizacja ma na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz regionalnych produktów i potraw. Panie z całej Wielkopolski przygotowują wigilijne dania – na słodko lub wytrawnie, które później oceni specjalna komisja. Najlepsi otrzymają wartościowe nagrody. Zapraszamy!

Plan wydarzenia:

14:00 -14:15 – rozpoczęcie – powitanie

14:15 – koncert Kramskiej Orkiestry Dętej, występ wokalistek ze studia piosenki przy GOK w Kramsku, występ zespołu „Dzieci Kujaw” GOK Kramsk.

16:00 – 16:15 – Oficjalne otwarcie

16:15 – występ zespołu wokalno-instrumentalnego „Sentymentalne serca”,

16:30 – wręczenie podziękowań przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofa Grabowskiego

17:30 – występ Kramskiej Kapeli Podwórkowej

ok. 18:00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wyróżnień przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofa Grabowskiego.