Na świątecznie udekorowanym kramskim rynku, 3 grudnia stanęły kramy rękodzielników i sprzedawców z całej Wielkopolski, obok ze sceny popłynęły kolędy i bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu lokalnych artystów. Jednocześnie w sali OSP kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich walczyło o nagrodę za najlepsze „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”.

W tym roku, po raz pierwszy w Kramsku, odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizowały go gminny samorząd wraz z marszałkiem województwa Krzysztofem Grabowskim. W sobotę, 3 grudnia od godz. 14.00 rynek tętnił świątecznym życiem. Od lokalnych wystawców, kół gospodyń wiejskich i rękodzielników można było kupić ozdoby i smakołyki.

Tego dnia przybył do Kramska Mikołaj wraz ze śnieżynkami, można będzie także zrobić sobie zdjęcie w jego pięknych saniach. Na gości czekało dużo więcej atrakcji, jarmark połączony był bowiem z konkursem „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”. Rywalizacja miała na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz regionalnych produktów i potraw. Panie z całej Wielkopolski przygotowały wigilijne dania – na słodko lub wytrawnie, które później oceniła specjalna komisja.

Najlepsi otrzymali wartościowe nagrody.