Pozytywna energia, serducho do walki, pasja, duma i niezwykła historia klubu piłkarskiego z Konina. Żadne słowa nie wyrażą mojego szacunku do pracy wyjątkowego Zespołu.

Ktoś pewnie zapyta, a tego co tak naszło, że tak pisze ?

Odpowiem. Publikując kolejny wpis o wydarzeniach z życia „Medyka” moja uwaga powędrowała w stronę koszulek naszych piłkarek, bo tam gwiazdki, cztery gwiazdki Mistrzyń Polski. Niezwykłe, a tak oczywiste. Ciężko zapracowane i wywalczone. Sam sobie zadaje pytanie ile wysiłku, wyrzeczeń, cierpliwości i umiejętności budowania wspólnoty kosztowały te sukcesy ?

Z wielkim zawstydzeniem przyznaje się, że większość mojej uwagi skupiał Górnik Konin. Jestem wielkim fanem Krystiana Bielika i nie tylko dlatego, że jest moim sąsiadem, a „Medyk” był zawsze gdzieś dalej.

Sam nie wiem dlaczego, przecież Ludzie którzy tworzą ten Zespół zasługują na największe słowa szacunku, poświęcenia uwagi i oferty wsparcia. Cieszę się, że w końcu dotarła do mnie refleksja, że „Medyk” był, jest i będzie niezwykłym ambasadorem miasta Konina i że potencjał ten należy wzmacniać na miarę swoich możliwości.

Zawodniczkom, Panu Trenerowi Romanowi Jaszczakowi i Sztabowi Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego Medyk w imieniu Redakcji Głosu Konińskiego i własnym, życzę sportowego spełnienia i zwycięstw, sukcesów w życiu osobistym i mega dużo zdrowia.

Gwiazdki nie spadają z nieba, jestem absolutnie pewien, że Wy na kolejne zapracujecie.

Dariusz Wilczewski, Głos Koniński.

Medyk Konin

Jesienią 1984 roku w Zespole Szkół Medycznych w Koninie nauczyciel wychowania fizycznego mgr Roman Jaszczak przeprowadził międzyklasową ligę piłki nożnej dziewcząt. 23.03.1985 r. drużyna Liceum Medycznego wystartowała w turnieju halowym w Kleczewie, który zorganizował znany sędzia piłkarski, ówczesny działacz LZS, Grzegorz Pawlak.

Zdecydowane zwycięstwo w tym turnieju spowodowało chęć kontynuowania przez dziewczęta zabawy w futbol. Zdecydowano o założeniu drużyny, która będzie sie nazywała Szkolny Klub Sportowy „MEDYK”.

Rozważano przystąpienie do prawdziwych rozgrywek, a w zdobyciu niezbędnych informacji pomógł, wówczas trener koordynator OZPN, Jędrzej Bielecki. Już 1 maja „Medyk” rozegrał towarzyskie spotkanie z TKKF „Teofilów” Łódź przegrywając 0:4, a 18 maja drużyna zadebiutowała w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi z „Tramwajarzem” w Bytomiu, przegrywając 0:1.

Cukrownia Gosławice udostępniła boisko do treningów i zawodów, a Szkolny Związek Sportowy pokrył koszty wyjazdu na pierwsze trzy mecze ligowe.

Z czasem sukcesy klubu i związane z tym dotacje finansowe na działalność zmusiły trenera Romana Jaszczaka do prawnego usankcjonowania klubu. 30. kwietnia 1985 roku odbyło się zebranie założycielskie, a 18. maja na zebraniu wyborczym nowo powołany Zarząd Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego „Medyk” powierzył funkcję Prezesa Romanowi Jaszczakowi.

Pierwszy sezon to nauka i pasmo porażek. Ostatnie miejsce w tabeli nie zraziło zawodniczek. Ciężka praca na treningach zaowocowała trzecim miejscem w tabeli oraz udanym startem w Pucharze Polski (awans do ćwierćfinału) w kolejnym sezonie. W lutym 1986 roku w konińskiej hali „Rondo” odbył się jeden z turniejów półfinałowych Halowych Mistrzostw Polski.

Ponieważ „Medyk” nie posiadał sponsora, środki na opłatę transportu na kolejne zawody oraz sędziów zdobywały same zawodniczki sadząc drzewka na pokopalnianych terenach rekultywacyjnych. I tak to się zaczęło.

Mistrzostwo Polski – 20142015, 2016, 2017

źródło/czytaj http://medykkonin.pl/index.php?tresc=historia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Medyk_Konin

Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego Medyk – kobiecy polski klub piłkarski z Konina, obecnie występujący w rozgrywkach Ekstraligi. Zespół powstał w 1985 roku. Czterokrotny Mistrz Polski i dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Czterokrotnie klub wygrywał turniej kwalifikacyjny UEFA Women’s Champions League i uczestniczył w 1/16 rozgrywek. Wielokrotny medalista – trzynaście razy drużyna stawała na podium mistrzostw Polski, dziewięciokrotnie zdobywając srebrny medal oraz pięciokrotnie brązowy medal.