28 uczniów z siedmiu konińskich szkół ponadpodstawowych uczestniczyło w miejskim finale XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Finał zorganizowało Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Koninie, a odbył się on dziś (31 marca) w sali ratuszowej.

Jak ocenia Tatiana Przychodzka – Miejski Rzecznik Konsumentów w Koninie: uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z  zakresu  znajomości  przepisów  dotyczących prawa konsumenckiego.

Spośród 28 uczestników, którzy wzięli udział w finale miejskim,  komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Zostali nimi uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów:

I miejsce – Dorota Bączkiewicz  z  Zespołu  Szkół  Budownictwa i Kształcenia Zawodowego

II miejsce – Filip Wesołowski  z  Zespołu Szkół  im. M. Kopernika

III miejsce  – Wanessa Bartczak  z  Zespołu Szkół im. M. Kopernika

IV miejsce – Paulina Barwinek  z  Zespołu Szkół im. M. Kopernika

V miejsce – Malwina Siarkowska  z  Zespołu Szkół Górniczo Energetycznych im. S. Staszica

Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyła Sekretarz Miasta Hanna Bryska wraz z konińskim radnym Maciejem Ostrowskim. Gratulując zwycięstwa Hanna Bryska podkreśliła, jak ważne jest posiadanie wiedzy z zakresu prawa konsumenckiego i podziękowała uczniom za udział w tym niełatwym konkursie.

Osoby, które zajęły cztery pierwsze miejsca będą reprezentowały Miasto Konin w finale wojewódzkim Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w  Poznaniu w  dniu 19 kwietnia.

Laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a uczestnikom szerokiej wiedzy!